ÖVRIGT / Speglar / Spegel 17277054
*
nr 1727 7054
Spegel
nutida, bronserad. Höjd: 48 cm. Bredd: 38 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 september 2025
kl 19:34:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 14:47:39
1
150 kr
29/9 13:04:53
2
150 kr
29/9 13:04:53
1
150 kr (Budbetjänt)
29/9 13:05:05
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad nutida spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1727 7054
Spegel
nutida, bronserad. Höjd: 48 cm. Bredd: 38 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 september 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/9 14:47:39 | 1 | 150 kr |
| 29/9 13:04:53 | 2 | 150 kr |
| 29/9 13:04:53 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 29/9 13:05:05 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad nutida spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



